Purkyňka Offices

Kanceláře v Králově Poli s rodinnou atmosférou

Tým Purkyňka Offices

KDO JSME

Jsme dvojice českých společností – Nemovitosti Fiala a PFM Group a.s. – a pohybujeme se na trhu s nemovitostmi už více než dvě dekády. Vlastníme, pronajímáme a spravujeme budovy Purkyňky. Tu tvoří celkem tři objekty na ulici Purkyňova, která areálu propůjčila svůj název.

Mimo Purkyňku se staráme o spousty dalších projektů a realizací. Pomáháme vám s projektováním a výstavbou nových budov, spravujeme nejen naše objekty i zeleň, hledáme pro vás vhodné developerské příležitosti. A nabízíme také pronájem komerčních prostor, což je právě případ Purkyňky.

Profilová fotografie Petra Prokše, CEO společnosti PFM Group

Naším cílem je poskytnout společnostem a jejich zaměstnancům zázemí, ve kterém se budou cítit dobře. Se svými nápady a připomínkami se na nás mohou kdykoliv obrátit. Díky tomu se může Purkyňka neustále rozvíjet. Přidejte se k nám a uvidíte, že i pracovní prostředí může mít příjemnou a přátelskou atmosféru.

Ing. Petr Prokš
CEO společnosti PFM Group

Purkyňka Offices

Budova 99

Purkyňova 99, Brno-Královo Pole, 612 00

Budova na Purkyňově 99 je objekt o velikosti 6 000 m². Nabízí open space prostory i samostatné kanceláře. 

Budova 97B

Purkyňova 97b, Brno-Královo Pole, 612 00

Druhá z budov Purkyňky nabízí moderní open office kanceláře o celkové rozloze 2 000 m². Mimo každodenní pracovní zázemí můžou prostory sloužit také jako virtuální kanceláře a sídla firem. V současnosti sídlí v objektu 97B mezinárodní firma Red Hat.

Aktuálně obsazeno

Budova 97A

Purkyňova 97a, Brno-Královo Pole, 612 00

Purkyňku 97a tvoří mimo kancelářské prostory také ordinace a vestibul s pekárnou. Vstupní halu čeká letos renovace. Budova má kancelářské prostory o cca 2 800 m2. Zajímavým specifikem některých kanceláří je čistá výška stropu až 5 m.

Aktuálně obsazeno

NAŠE HISTORIE

Původní část budov byla postavena v 60. let 20. století. Z té doby jsme zachovali podstatné části – bytelnou stavební obálku zvenčí a velkorysé prostory uvnitř. Dokonce jsme ponechali i část „kritické infrastruktury“, jako například protiatomové kryty, které nyní zčásti slouží jako společný prostor a herna. V minulých letech pak byla dostavěna celá nová budova s číslem 97b a v současnosti dokončujeme větší i menší stavební úpravy v interiéru i vně.

1961

TESLA
Postavení areálu na Purkyňově ulici. Prvním nájemníkem se stává československá firma na elektroniku – TESLA. Vznikají tu elektronové mikroskopy, spektometry a měřicí technika. 

1992

PRIVATIZACE
Rozkouskování areálu, proměny vlastnictví,  postprivatizační změny.

1993

NOVÝ MAJITEL
Budovu na Purkyňově 97a odkupuje rodina Fialových.

2005

FORUM BUSINESS CENTRE
Stavba na Purkyňově 99 se dostává do správy společnosti PFM Group. Dochází k rozsáhlé rekonstrukci, objekt získává název Forum Business Centre.

2014

FORUM BUSINESS CENTRE II
Společnost PFM Group realizuje výstavbu nové budovy, vzniká objekt na adrese Purkyňova 97b a nese jméno Forum Business Centre II.

2021

PURKYŇKA
Všechny tři budovy se spojují v jeden areál – Purkyňka Offices. Dochází ke kompletnímu rebrandingu, v plánu je rozsáhlá modernizace staveb i jejich okolí.

Prohlédněte si Purkyňku

Přijměte mé pozvání na skvělou kávu a jednu z italských specialit v pekárně Sesamo na Purkyňce. Podíváme se spolu na aktuálně volné prostory a zjistíme, jestli budou vyhovovat právě vám. Zanechte mi na sebe kontaktní údaje a já se brzy ozvu:

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Chceme je jen proto, abychom se vám mohli ozvat zpět. Více o zpracování osobních údajů zde.

Těším se na setkání!

Radek Fiala,
manažer Purkyňka Offices
+420 605 213 714